Фітнес

Сепак Такрау: його історія, правила та прийоми гри •

Sepak takraw — це невелика гра з м’ячем, яка поєднує принаймні дві популярні спортивні техніки, а саме волейбол і футбол. Цей традиційний вид спорту має гру, схожу на волейбол, але для атаки та захисту більше використовують ноги. Sepak takraw брав участь у міжнародних турнірах, хоча серед деяких він може бути не таким популярним.

Takraw з першого погляду

Термін sepak takraw складається зі слів «sepak», що означає удар ногою на малайській, і «takraw», що означає ротанговий м’яч на тайській мові. Цей вид спорту виник у країнах Південно-Східної Азії, починаючи з 15 століття, зараз розвинувся і починає змагатися в міжнародних турнірах, таких як SEA Games та Азіатські ігри.

Мета гри – перекинути м’яч через сітку та на поле суперника, щоб набрати очки. На відміну від гри у волейбол, гравці в сепак такрау не повинні стикатися з м’ячем руками або руками. Проте гравцям дозволяється торкатися м’яча своїми ногами, головою та грудьми.

Правила гри sepak takraw

Міжнародна федерація Сепак Такрау (ISTAF) регулює правила змагань, включаючи спорядження та одяг гравців під час матчів. Нижче наведено кілька основних правил у грі sepak takraw, які вам потрібно знати.

1. Позиція та кількість гравців

Гра sepak takraw розбиває дві команди, де кожна команда складається з трьох гравців. Кожен гравець матиме певну роль у грі, а саме tekong , вбивця , або годівниця . Позиція tekong знаходиться в центрі кола поля, в той час як вбивця і годівниця знаходяться зліва і справа від поля біля сітки.

Кожна роль гравців sepak takraw визначатиме їхні обов’язки та ролі під час гри, нижче наведено пояснення.

• Теконг (Сервери). Цей гравець відповідає за подачу для початку гри. Під час подачі теконг може бити по м’ячу на великій швидкості, щоб супернику було важко захиститися.
  • Вбивця (Нападник). Цей гравець має завдання виконувати атаки на полі суперника. Виживаючи, вбивця або нападник буде відповідати за блокування удару і розбити з протилежної сторони.
  • Годівниці. Цей гравець повинен мати високий контроль або контроль над м’ячем. Коли володіє м'ячем, годівниця має вміти давати легку приманку нападник виконання. Годівниці також повинен мати здатність виконувати удари ногами та блоками.

2. Обладнання та ігрове поле

Загалом ігрове поле сепак такрау подібне до бадмінтону, але з певними відмінностями. Куля sepak takraw спочатку була у формі плетеного ротанга, але тепер використовується матеріал із синтетичного волокна. Нижче наведено ряд правил, що стосуються обладнання та поля для матчів сепак такрау.

• М'яч сферичної форми виготовлений із синтетичного волокна з 12 отворами та 20 з'єднаннями стрічок. М’яч має окружність 41-43 см і вагу 170-180 грам для чоловіків, тоді як окружність 42-44 см і вагу 150-160 грам для жінок.
  • Ігрове поле має розміри 13,4 х 6,1 метра, яке розділене на дві сітки висотою 1,52 метра для чоловіків і 1,42 метра для жінок.
  • Спортивний одяг складається з трикотаж , шорти, шкарпетки та спортивне взуття. Усі майки повинні бути введені та мати номер відповідного гравця. Капітан команди буде носити пов’язку на лівій руці, яка має інший колір трикотаж .

3. Розрахунок матчів

Очки в матчі sepak takraw можна заробити, якщо гравець може ввести м'яч на ігрове поле суперника, а суперник не може повернути м'яч, або суперник робить помилку. Кожна з цих умов буде коштувати один бал.

Загалом виграє сет та команда, яка першою набере 21 очко. Якщо є нічия 20-20 очок, арбітр продовжує сет до тих пір, поки одна з команд не отримає перевагу в два очки або максимум 25 очок.

Гра проходить у два сети з двохвилинною перервою. Виграє матч та команда, яка виграє у двох сетах. Однак, якщо обидві команди отримають один набір перемог, буде продовження сету перерва на чай .

Перерва на чай або цей третій сет буде зіграно лише до 15 очок. У разі нічиї 14-14 матч буде продовжено до тих пір, поки одна з команд не отримає перевагу в два очки або максимум 17 очок.

Як грати і фолити в sepak takraw

Перед гравцем капітан або представник обох команд кидає монету, щоб вибрати сторону майданчика або подати першим. Гра sepak takraw починається, коли годівниця кинути м'яч tekong подавати та вибивати м’яч на майданчик суперника. Поки м'яч не перетне сітку, годівниця і нападник повинні залишитися з їхнього боку.

Протилежна сторона повинна мати можливість повернути м’яч через сітку не більше трьох дотиків. Загалом допускається дотик до всіх частин тіла, за винятком дотику руками, від плечей до кінчиків пальців.

Під час гри команди можуть набирати очки, вводячи м'яч на майданчик суперника або скориставшись помилками команди суперника. Нижче наведено деякі помилки команди суперника, які можуть статися.

Техніка та навички гри в сепак такрав

Спортсмен виконуватиме акробатичні рухи, будь то подача, захист або атака. В результаті ця техніка сепак такрау дійсно вимагає спритності, гнучкості та сили тіла. Нижче наведено ряд прийомів і навичок, які можуть використовувати новачки, практикуючи сепак такрау.

• Внутрішній удар. Найпоширеніший і основний удар ногою в грі sepak takraw, який служить для управління м'ячем. Використовуйте внутрішню частину стопи, щоб торкнутися м’яча, а інша нога служить опорою.
  • зовнішній удар. Цей рух ногою зовнішньою стороною стопи служить для підштовхування м’яча вгору. Використовуйте одну ногу як опору, тоді як інша нога згинається під кутом 90 градусів, вказуючи назовні, щоб торкнутися м’яча.
  • заголовок. На відміну від техніки удару головою у футболі, у sepak takraw це робить гравець чолом, щоб м'яч полетів вгору. Ви можете зробити це, якщо м’яч надто високо і важко дістатися ударом.
  • Подача коня ногою. Високий удар ногами, щоб перекинути м’яч через плече та голову. Складна техніка подачі, але досить ефективна, щоб отримати очки. Цей рух дійсно вимагає від спортсмена вправності та високої гнучкості.
  • Рулет шип. Техніка атаки або розбити з елементами акробатики, що стосується стрибків на одній нозі, повороту в напрямку, куди спрямований м’яч, а іншою ногою для удару м’яча через протилежне плече.

Знаючи правила, техніку та як грати в сепак такрау, вам, безсумнівно, буде легше оволодіти цим видом спорту. Щоб мати можливість грати в сепак такрау гладко, непросто, вам потрібно регулярно займатися з друзями або професійним тренером, щоб ваша практика була більш ефективною.